Turystyka online

turystyka online

Turystyka online to kolejna inspiracja, która pokazuje jak można wykorzystać współczesną technologię. Jakiś czas temu zwiedzaliśmy muzea online, teraz pora na największe zabytki architektury. Te wspaniałe atrakcje turystyczne będziemy zwiedzać i podziwiać bez wychodzenia z domu. Zapraszam do wirtualnych podróży do kilku niesamowitych miejsc. 

Machu Picchu

Nazwa ta w tłumaczeniu oznacza „stary szczyt”. Najlepiej zachowane XV wieczne miasto Inków położone w Peru na wysokości 2090–2400 m n.p.m. Miasto składało się z dwóch części. W górnej, zwanej hanman, znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana, największa inkaska świętość. W dolnej mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto były tarasy uprawne o szerokości od 2 do 4 m, z pionowymi ścianami między nimi wzniesionymi z kamieni. 

Machu Picchu online

Stonehenge

Jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, składająca się z 79 kamieni dochodzących do wysokości 9 metrów znajduje się w angielskim Salisbury. Miejsce zarówno tajemnicze jak i zagadkowe, do dziś nie wiemy po co zostało wzniesione. Ani w jaki sposób transportowano i budowano z tych ważący około 40 ton kamieni.

Stonehenge online

Wielki Mur Chiński

To zbiorcza nazwa systemów obronnych składających się z zapór naturalnych, sieci fortów i wież obserwacyjnych oraz (w najbardziej strategicznych miejscach) murów obronnych z ubitej ziemi, murowanych lub kamiennych, osłaniających północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu. Najsłynniejsza atrakcja Chin i zdecydowanie jedna z najbardziej imponujących starożytnych budowli na naszej planecie.

Wielki Mur Chiński online

Piramidy w Gizie 

To zespół historycznych budowli obejmujący dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie (piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena) oraz mniejszą piramidę Mykerinosa i towarzyszące im obiekty. Wykonane z zadziwiającą precyzją posiadają prawie idealne wymiary matematyczne. Warto wspomnieć że kamienie z których były budowane ważyły od 2 do 15 ton.

Piramidy w Gizie online

Angkor Wat

Jest największą, najważniejszą i najbardziej znaną świątynią w kompleksie Angkor, położonym  w Kambodży. Ten największy na świecie kompleks religijny – Angkor Wat składa się z 250 budowli powstałych w XII wieku. 

Angkor Wat online

Na koniec polecam odwiedzić również rodzime atrakcje turystyczne i pozostaje mi tylko życzyć Państwu miłego zwiedzania!

Zamek Ogrodzieniec online

Zamek w Malborku online

Pałac Kultury i Nauki online