Steve Jobs: Sztuka prezentacji

Steve Jobs: Sztuka prezentacji

„Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością”. Książka a właściwie poradnik autorstwa Carmine Gallo to pozycja, która przyda się każdemu kto chce lub musi prowadzić prezentacje przed publicznością. Autor na wielu przykładach z pracy Steva Jobsa pokazuje jego techniki i metody zarówno tworzenia prezentacji jak i samego występu. Pokazuje jak skutecznie sprzedawać swoje pomysły, jak trzymać widzów w napięciu oraz jak tworzyć twitterowe hasła. Do tego przedstawia sposoby na unikanie często popełnianych przez prezentujących błędów.

Carmine Gallo uczy nas wszystkiego co składa się na wiedzę o sztuce prezentacji. Od projektowania slajdów poprzez mowę ciała, techniki modulacji głosu i korzystanie z rekwizytów do nauki improwizacji. Wszystko to wzbogacone jest o ciekawe historie z pracy i życia Jobsa i innych znanych ludzi biznesu. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w książce linków do wystąpień na platformie Youtube, dzięki czemu możemy sami przekonać się jak swoje prezentacje prowadził Steve Jobs. 

Steve Jobs: Sztuka prezentacji to książka, która stała się międzynarodowym bestsellerem. I trudno się temu dziwić przez lata szef Apple zachwycał, zadziwiał i zaskakiwał publiczność podczas swoich występów. Najtrudniejszy zadaniem stojącym przed czytelnikiem tej książki jest przeniesienie porad do swojego wystąpienia. Trochę brakuje mi przykładów z poza najwyższej półki biznesu i IT.

Książka dostępna tutaj.