Legendy Polskie – seria filmów

Legendy polskie seria filmów

Legendy Polskie seria filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez Tomasza Bagińskiego, Allegro i Platige Image. Seria jest interpretacją polskich legend, które znamy z dzieciństwa, ale osadzonych w klimacie science – fiction i fantasty. W skład serii wchodzą:
Legendy Polskie:

Filmy są dostępne od dawna, początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu i odłożyłem je na później. Przypomniał mi o nich dopiero po wyjściu drugiego filmu o Twardowskim mój przyjaciel, którego gust filmowy w większości przypadków pokrywa się z moim. Po obejrzeniu wszystkich mogę stwierdzić, że bawiłem się świetnie. Ciekawa fabuła w klimacie, który ja osobiście bardzo lubię. Grupa świetnych aktorów jak Robert Więckiewicz, Tomasz Drabek, Piotr Machalica, Katarzyna Pośpiech, Olaf Lubaszenko, Paweł Domagała, wykreowała barwne, ciekawe postacie. A wszystkiego dopełnia polska muzyka popularna wpisująca się w przedstawiane historie. Gorąco polecam całą serię. We wcześniejszych inspiracjach polecałem Animowaną Historię Polski w reżyserii Tomka Bagińskiego a seria Legendy Polskie pokazuje wysoki poziom i innowacyjność produkcji tego twórcy.

Poniżej kilka screenów z filmów:

 

W maju 2018 roku potwierdzono realizację pełnometrażowego filmu Twardowsky 3.14. Film ma być kontynuacją przygód Twardowskiego, który oszukał diablice i uciekł przed Borutą na księżyc.

Na koniec mam nadzieję, że styczniowa inspiracja przekona do obejrzenia tych którzy jeszcze nie widzieli, a pozostały przypomni o serii i skłoni do powtórki. Zarówno filmy, jak i opowiadania udostępniane są bezpłatnie za pośrednictwem serwisu Youtube oraz na stronach Allegro. Zainteresowanym polecam odwiedzenie strony na której udostępniono również muzykę, e-book oraz audiobooki związane z serią Legendy polskie.